Bebeğiniz İçin Organik Uyku Aksesuarları

İlk defa bebeğiniz olduğunda genelde arkadaşlarınızın ve ailenizin size alacağı baby shower hediyelerinin başında pike ve battaniyeler gelir.

Bebeğimin Sağlığı Hit: 3060 / Yorum: 0 / 26 Ocak 2018 11:58
Bebeğiniz İçin Organik Uyku Aksesuarları
-A +A

Eğer ilk defa bebek sahibi oluyorsanız, neden ısrarla herkesin aynı hediyeyi aldığını düşünmeye başlarsınız. Taki bebeğiniz doğup onunla bütün gün geçirmeye başlayana kadar…

Ben de bu tür annelerden biriydim. İngiliz arkadaşlarım tarafından baby shower hediyesi olarak ilk defa bir arkadaşım harika Cuski Çok Amaçlı Muslin (Cuski Great Swandoodle)  ve Cuski Uyku Arkadaşı ( Cuski Comforter) almıştı. İlk başta bu ürünleri nasıl kullanacağımı anlamamıştım ama kısa bir süre sonra ona onlara kadar bağlandım ki tam anlamıyla hayatımın en önemli bebek aksesuarları arasına girdiler. Oğlum Ethan Buğra için iki Cuski ürününden de 3 tane daha aldım. Daha sonra da Türkiye’deki arkadaşlarımın bebekleri için hediye olarak Türkiye’ye getirmeye başladım.

Cuski ürünleri, kendi bebekleri için yumuşak, uzun süreli Dayanıklı, kullanışlı, bebekler ve çocuklar için tehlike oluşturmayan, anti alerjik ve şık muslin bezleri bulmaya çalışan iki İngiliz anne kız tarafından kuruldu. Suzy and Judy, kendi çocukları için böyle bir ürünü her yerde arayıp bulamayınca 9 sene önce kendileri üretmeye başladılar.

Çok şık desenleri, inanılmaz yumuşak dokusu, kaliteli olması ve çok kullanışlığıyla dikkat çeken Cuski Muslin bezleri ve uyku arkadaşları çok kısa sürede hem Avrupa’da hem de Amerika’da No 1 satan ürünlerden birisi oldu.

Cuski uyku arkadaşını, 7 aylıkken geceleri 9 kere kalkan oğlum için kullanmaya başladım. O zamana kadar bu ürünü neden ve nasıl kullanacağımı bilmediğimden pek ilgimi çekmemişti.

Cuski’nin işlevi; Anneler, Cuski uyku arkadaşıyla birkaç gece pijamasının içinde yatıyor. Anne kokusu uyku arkadaşına geçiyor ve bebek uyurken yanına koyuyorsunuz.

Bebek geceleri uyandığında,  uyku arkadaşını yanında hissederek bebeğin hem güven duygusu gelişiyor hem de tekrar uykuya dalması kolaylaşıyor. Bu ürünü kullandığımdan ve oğluma uyku eğitimini verdiğimden beri oğlum geceleri çok daha rahat uykuya dalarak geceleri neredeyse hiç kalkmamaya başladı. Uyku eğitimi sırasında kullanılabilecek en iyi ürün diyebilirim. İngiltere’de midwives ve dadılar tarafından önerilen tek ürün.

Kraliyet ailesinin en genç üyesi Prens George tarafından dahi kullanılmakta.

 

 

 

 

Diğer Cuski Ürünleri

Dünyadaki ilk siyah bambu muslin bezleri olan Cuski Sweet DreameezZürünleri kundak, battaniye, emzirme önlüğü, bebekler için ışığı ve güneşi bloke ederek pusetlerini üstüne örtü olarak da kullanılmaktadır. Üç farklı deseni (Taçlı, Yıldızlı ve Gökkuşağı) bulunmakla beraber stylish ve şıklığı seven anneler için vazgeçilmez ürünlerden birisidir.

 

Cuski aynı zamanda yine 100% bambudan üretilmiş olan Great Swandoodle,  Mini veMidi Swandoodle çeşitlerini de sunmakta. Çok amaçlı muslin bezlerinin bambudan yapılmış olması, kışın bebeklerinizi sıcak, yazın ise serin tutar.

 

 

 

3,5 yaşındaki Ethan Buğra hiçbir şekilde yorgan ya da battaniye kullanmadığı için bu ürünler hem benim için hem de onun için vazgeçilmez oldu.               

 

 

Muslin bezlerinin yumuşak dokusu bebek ve çocukların yumuşak ciltleriyle mükemmel uyum sağlayarak yatakta huzurlu ve rahat uyumalarını sağlar. Muslin bezlerinin hepsi organik olarak yetişen bambudan yapımakla beraber kumaşın nefes alması ve anti bakteriyal olması açısından da son derece önemli. Cuski ürünleri Global Organic Textile Standard ve OEKO-TEX tarafından sertifikalanmıştır.

 

Bu ürünlerin diğer bir özelliği ise NHS (Ulusal Sağlık Kuruluşu) hastaneleri tarafından onaylanmış olması ve İngiltere’deki hastanelerde kullanılmasıdır. Mini Swandoodle, Sweet DreameezZ, Cuskiboos and Miniboos İngiliz hastanelerinde erken doğum ünitelerinde kullanılmaktadır.

Günümüzde o kadar çeşitli ürünlerin olması nedeniyle Cuski ürünlerinin hem Avrupa’daki Uluslararası Kuruluş’lardan hem de hastanelerden onay alması benim için iç rahatlatıcı ve güven verici unsurlardan birisi.

Cuski ürünleri son 3,5 senedir kullanan bir anne olarak gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim. Beklediğimiz ikinci bebek için de şimdiden hangi Cuski ürünlerini alacağımın listesini yapmaya başladım bile.

 

 

Daha fazla bilgi için http://www.bebekish.com internet sitesini ziyaret edin.

 

Sevgilerle

Esra Kökel Lombard

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları