Bebek için gerekli olmayan malzemeler

Bebek alışveriş listesi hazırlama arifesindeyseniz, annelik deneyimlerimizden yola çıkarak hazırladığımız “bebek için gereksiz olanlar” listemizi mutlaka okuyun deriz.

Bebeğim Hit: 1537 / Yorum: 0 / 9 Ocak 2018 14:47
Bebek için gerekli olmayan malzemeler
-A +A

Bebeğe kavuşmak için geri sayım günleri başladığında her anne adayı başlar bir ihtiyaç listesi hazırlamaya. Bu listede gerekli malzemelerin yanı sıra hiçbir zaman kullanılmayacak ya da çok kısa süre kullanılıp atılacak pek çok gereksiz eşya da yer alabilir haliyle. Siz de tam böyle bir liste hazırlama arifesindeyseniz, gelin işinizi kolaylaştıralım ve listenizde ayıklama işlemi yapmanıza bir katkı sağlayalım. 

Sadece yeni doğan kıyafeti


Yenidoğan bebeğin kafa ölçüsüne uygun giysi almak, anneliğe hazırlananların yaptığı alışveriş hatalarından biri. Yenidoğan ölçüsü sizin bebeğinize uymayabilir. Bebeğinizin boynunu zorlamak istemezsiniz. 

Minik bebek sepeti


Bebek ilk doğduğunda ebeveyn odasında yatması için daha az yer kaplayan bebek sepetlerine başvurulabiliyor. Belki ilk zamanlar için kullanışlı olabilir ama bebek hızla büyüdüğünde, artık o sepet yatağa sığamamaya başladığında yapacağınız tek şey, o yatağı depoya kaldırmak. İyisi mi, bebek büyüdüğünde oyun parkına çevrilen portatif park yataklardan satın alın.

Islak mendil ısıtıcı


Bebeğinizin altını temizlerken kullandığınız ıslak havluların mükemmel ısıda olmasını hayal ediyor olabilirsiniz. Evde havlu ısıtıcı makineyi kullanabilirsiniz. Peki ya dışarıda? Saraylı bir bebek büyütmüyorsanız temizleme havlularının soğuk olmasında bir sakınca yok. 

Yenidoğan ayakkabısı


Yeni doğmuş bebekler yürüyemez! Biliyordunuz zaten, değil mi? Öyleyse sırf çok şirin görünüyor diye ona ayakkabı almaya gerek yok. Üstelik bebeğe ayakkabı giydirmek, ayak gelişimi için de zararlı. 

Pahalı bebek giysileri


Bebeğinizin giysisini gün içinde defalarca değiştirmeniz gerekebilir. Pek çoğunun leke içinde kalacağından emin olabilirsiniz. Gerek lekeden deseni görünmediği gerekse de hızla büyüyen bebeğinize artık küçük geldiği için pek çok giysiden kısa sürede vazgeçmek zorunda kalacaksınız. İyisi mi az para vererek, bol miktarda kıyafet almaya çalışın. 

Özellikle kız anneleri bebeklerini süslemeye hevesleniyorlar. Bu süsleme işini abartmamak gerekiyor. Sırf görüntüsü güzel olduğu için çocuğu rahatsız edecek prenses giysileri çok da gerekli değil, inanın. 

Yürüteç


Bir zamanlar yürüteç, bebek alışveriş listesinin olmazsa olmazlarındandı. Ancak daha sonra uzmanların uyarılarıyla anlaşıldı ki yürüteç, bebeklerde orantısız adale gelişimine ve sonu ölüme varan ev kazalarına yol açabiliyor. Bu nedenle de ihtiyaç listelerinden çıkarıldı. Ama hala bebek mağazalarında satıldığını görebilirsiniz. Çünkü satışı Kanada’da yasaklanan, Amerika’da büyük ölçüde kısıtlanan bu gerecin Türkiye’de satışına bir engel yok. Bebeğinizin iyiliğini düşünüyorsanız onun sağlığın riske atmayın ve yürüteç sevdasından vazgeçin deriz. Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları