Çocuklar için olmazsa olmaz: 'Ayak Sağlığı'

Doğru ayakkabı seçiminden ayak gelişimi hakkındaki gerçeklere kadar birçok konuya değinen Hardy, çocuk ayak sağlığına ışık tuttu ve merak edilen soruları yanıtladı.

Çocuğum Hit: 1339 / Yorum: 0 / 9 Ocak 2018 19:10
Çocuklar için olmazsa olmaz: 'Ayak Sağlığı'
-A +A

‘‘Nasıl yüzlerimiz birbirinden farklılık gösteriyorsa çocuklarımızın ayakları da aynı şekilde değişkendir. Bu yüzden kardeş dahi olsalar her çocuk için özel ayak ölçümü yapılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde çocuklar ayak gelişimi süreçlerini sağlıklı şekilde tamamlayabilirler. ’’ diyen Bob Hardy, Clarks olarak en doğru ayak numarasını bulmak adına mağazalarda uyguladıkları özel sistemden bahsetti.

İngiltere’nin çocuk ayakkabı pazarının 25%’sini oluşturan Clarks, 1883 yılından beri çocuk ayak sağlığı sektöründe yoğun araştırmalar yapmaktadır ve her yıl farklı ülkelerden 1500 çocuğu incelemektedir. Bir ayakkabıyı tasarımından ergonomisine kadar 50 testten geçirerek üretmektedir. Çocukların ayak numaralarını enine ve boyuna olarak mağazalarında ölçmektedir. Clarks’ı diğerlerinden farklı yapan çocukların ve bebeklerin gelişim aralıklarına göre ayrı ayakkabılar üretiyor olmasıdır.

Clarks çocuk ürünleri Mall of Istanbul, Palladium AVM, Akbatı AVM, Buyaka AVM, Capacity, Ankamall ve seçkin mağazalarda...

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları